Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Vězeňství ČR ?

23. 07. 2015 12:24:52
V současné době je v Česku 10 vazebních věznic a 25 (běžných) věznic. Zatímco v roce 1993, jak uvádí Wikipedie, bylo odsouzeno 8.757 vězňů, v roce 2012 jich bylo už 20.429 . Zamysleme se dnes nad tímto fenoménem.

Kdo jsou ti lidé ? Kdo jsou naši vězni ?

Proč páchají nedbalostní či úmyslné trestné činy ? Některé z nich jsou dokonce zvlášť závažné úmyslné trestné činy.

Vytváříme svým způsobem života zločince?

Vždyť dítě pozoruje bezprostřední okolí, rodiče, sourozence, učitele, možná strýce či tetu a tím se učí uspět ve svém životě. Učí se v podstatě nápodobou.

''Podívej se, Karle, pan učitel byl dnes nespravedlivý a jak úspěšný je to muž.! Až dodnes pro mě představoval autoritu. Chtěl jsem také učit, abych se mu podobal !''

Co asi viděly tyto děti ?

Je v nich zakořeněno násilné chování už od dětství ?

Co je platné matce říkat krásná slova o lásce a dobru, o pravdě a poctivosti, když syn vidí, jak matka po celý svůj život zneužívá své rodiče !

I v jejich srdcích bylo zakořeněno svědomí a čistota. Máme ho přeci každý.

Existují zranění, která nepřebolí. Pro dítě je obtížné vyrovnat se s prostředím a lidmi, které vnímá jako školu života. To city postupně hrubnou, jak přicházejí rány ! Nejsme roboti. Každý se vyrovnáváme se svým zraněním jiným způsobem. Někdo pasivitou, protože jeho snahy nevedou ke kýženému cíli, jiný únikem od společnosti do samoty duše. A pak jsou tu ti, kteří poctivě odvádí, čemu se v naší násilné společnosti naučili.

Vyhýbají se povinnostem, nemají sílu je plnit. Nedostali příležitost k vyplnění svých přání, takže ani neví, co by jim v životě udělalo radost, nebo kým by chtěli být. Nemají kladné vzory, jejichž hodnoty by mohli s láskou přijmout.

Vezmete-li tříletému chlapci otce, a on vyroste, s jakými životními situacemi se musí vyrovnávat? Řeší v hlavičce, co vyřešit nemůže. Jakýsi koán. Např. : 'Tleskni, jsi-li bezruký !'

Dodnes si pamatuji, co jsem zažívala ve svém nitru, když mi okolo 14 let rodiče řekli, že se rozvedou a tatínek od nás odejde. Ta bolest by se ve mně dala krájet ! Strach, zoufalství, bezmocnost. Byla jsem vystrašená k smrti ! Ten pocit ohrožení byl nesnesitelný !

Naštěstí se vztahy mezi rodiči asi do tří dnů nějak upravily. A mohla jsem boží milostí zapomenout. Vrátila jsem se zpět do svého světa dětství. Můj synovec už takové štěstí neměl.

Umíme si doopravdy představit v tom našem shonu, čím procházejí naše děti ?!

Matky-samoživitelky jsou často tak svázány se svými ubohými dětmi, že je svým vnitřním stavem zraňují. To jejich nemocná láska jim denně ubližuje.

''Ach ty boží prostoto !'', prohlásil při soudním líčení soudce, obhajovala-li matka neobhajitelné, a když popisovala, čím musí denně procházet, žije-li s takto zraněným synem. Strádají vydíráním svých synů, ve jménu své mateřské ''pseudolásky'' jsou denně okrádány o poslední peníze, musí se smířit s jejich záškoláctvím, touláním se po nocích, a sháněním drog.

Tyto matky nechápou, kdy zmizelo v jejich dítěti svědomí. Stále je v duchu omlouvají, až je nakonec považují za nemocné. Opravdu těžký osud !

Nechtěla bych jej žít !

Jako by ztratily soudnost. Jejich rozum a pocity jsou ubity ! Nastupují už jen emoce !

Křičí, nadávají, vysvětlují, vychovávají, domlouvají, prosí, pláčou. . . Vše marně.

Marnost nad marnost !

Je 27- letý syn ještě dítětem ? Nemohou se rozhodnout. Nedokáží ho změnit a nemohou se se svým způsobem života vyrovnat.

Propadají zoufalství, kde jen mohou, tam si stěžují na svůj ostatním nepochopitelný úděl. Jsou bezradné, bezmocné a často duševně i fyzicky nemocné.

Dostávají se do situace, že samy své okolí zneužívají, jen aby mohly poskytnout svému dítěti, čeho se násilím domáhá. Zatnou zuby, aby vydržely všechny rány takového vztahu a trpí. Jsou živoucí obětí svých vlastních činů.A strádá tím i jejich okolí.

Kdo je tak necitelný, že nemiluje vlastní matku, jak by mohl prospět sobě, či společnosti?

Je násilný ke každému, kdo to dovolí. Nemá svědomí.

To jsou, vážený čtenáři, naši vězni. Musí být od společnosti pro svoji nebezpečnost izolováni.

Ale ptám se Vás, jsou vinni ?

Není to vina nás všech?

Necítíte se vinni ?

Já ano.

Tato vina představuje také mimo jiné i peněžní hodnotu a představuje částku 8.000.000.000,-Kč (osm miliard Kč.) To je však jen cena, již vyčíslila pro daňové účely Vězeňská služba. A kolik zaplatí daňoví poplatníci ostatním zainteresovaným?

Jsou to např. : Ministerstvo spravedlnosti, prezident, zákonodárci, právníci, ozbrojené síly ČR, Policie, Státní zastupitelství, Soudnictví . . .

Např. v článku : http://www.penize.cz/statni-rozpocet/286071-za-co-nas-trestas-vezeni-stoji-miliardy-rocne-vsechny-krome-veznu

je uvedeno : '' Výdaje vězeňské služby za loňský rok dosáhly téměř osmi miliard korun. A byly o devadesát miliónů vyšší než v roce 2012.

V průměru tedy jeden vězeň nás denně stojí 1.300,-Kč. ''

Přemýšlejte, nelze tyto prostředky investovat lépe ?

Možná by stačilo jen investovat je, dokud je ještě čas !

Autor: Jaroslava Švajcrová | čtvrtek 23.7.2015 12:24 | karma článku: 10.41 | přečteno: 663x

Další články blogera

Jaroslava Švajcrová

Hojnost je tu pro každého.

Dokážu vám to, vážený čtenáři. Jak jsem potkala horníka na opeře? Dvanáct let pracoval na Ostravsko-Karvinském revíru se sbíječkou. Když byl mým známým pozván do opery, odmítl to slovy: Co bych tam dělal? Jsem skoro hluchý, nemám.

7.10.2016 v 15:16 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 312 | Diskuse

Jaroslava Švajcrová

Jak byla stvořena kočka.

Právě sleduji TV stanici Kino Svět. Před chvílí tu proběhl zajímavý rozhovor dvou mužů o čase a morfogenetickém poli - poli vědomí. To mi připomnělo esej, kterou jsem zveřejnila asi před půl rokem. Přečtěte si, jak vznikla v našem

20.9.2016 v 20:28 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 239 | Diskuse

Jaroslava Švajcrová

Na 'hromnice' o hodinu více.

Právě sleduji na Tv nova cinema vynikající americký film 'Na Hromnice o hodinu více'. Každý člověk má potenciál změnit své chování, když pochopí, že jen on sám dělá v životě rozhodnutí a je to nakonec on, kdo s nimi pak musí žít.

18.9.2016 v 11:36 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 305 | Diskuse

Jaroslava Švajcrová

Dělej i co chceš !

''Dělej si co chceš, za to nemůžeš, jseš, jaký jseš.'' Ale nechci s tebou mít nic společného, dodávám.

5.11.2015 v 7:14 | Karma článku: 5.36 | Přečteno: 460 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Faltýn

Čím je mi 21. srpen 1968

Mohla by to být typická školní úloha v tzv. Univerzitě třetího věku, kdyby to nebyla realita. Přesto, a možná právě proto, si člověk musel zažít v životě spoustu paradoxů, které život dal i vzal.

21.8.2017 v 12:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 |

Josef Prouza

Vize Česko 2040, tentokrát odporně politicky nekorektní

V poslední době se politici předhánějí v předkládání vizí budoucího vývoje ČR. Tak jsem i já roztrhal mlhy, vznášející se nad našimi světlými zítřky, a nahlédl do české kotliny roku 2040.

21.8.2017 v 12:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Jiří Turner

Šedesátej vosmej, vole!

„To se nám na den osvobození, udělalo pěkně, co?“ „Co?“ „Je přece 21. srpen, ne?“ „Co?“ „Rusové, tanky, okupace...“ Útržek rozhovoru mezi starším mužem a mladým prodavačem mě přesvědčil o tom, že 21. srpen 1968 je už asi středověk.

21.8.2017 v 11:40 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 152 | Diskuse

Karel Trčálek

Moje bezprostřední osobní vzpomínka na 21. srpen 1968

Ano, je dobře, že si srpen 1968 pořád dokola připomínáme. Proto se i já pŕidávám svou osobní vzpomínku na tu dramatickou noc a následné časné ráno

21.8.2017 v 11:04 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 262 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí a rozhovor s policajtem.

Je to již víc jak šest let, co jsme naši dceru Martinu poprvé odvezli na dvouměsíční léčebný pobyt do Domova svatého Josefa v Žirči, jediného to ústavu starajícího se o pacienty postižené roztroušenou sklerózou v Česku.

21.8.2017 v 10:12 | Karma článku: 19.89 | Přečteno: 461 | Diskuse
Počet článků 92 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 635

Jsem stavební inženýrka. Po revoluci jsem krátce (2 školní roky) učila na Středním odborném učilišti stavebním odborné předměty. Na tento blog jsem se přihlásila, abych mohla napsat článek na téma vzdělávání mládeže. Právě jsem si totiž přečetla blog tomasvana na vašem webu a chtěla bych se k němu také vyjádřit veřejně.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.