Klávesové zkratky na tomto webu - základní
Přeskočit hlavičku portálu

Zdravý život.

18. 08. 2015 17:10:29
Právě jsem se seznámila s pravidly 10-ti jogínských zásad pro zdravý, spokojený a úspěšný život a jsem jimi nadšená ! Věřím, že také Vás osloví, vážený čtenáři. Zamyslela jsem se tu nad pravidlem 6, které zde ocituji :

Pravidlo 6

''Neztotožňujte se absolutně se svými skutky, se svým tělem nebo svým rozumem. I když se snažíte svůj rozum změnit, je stále jenom pouhou vaší součástí. Není vaším vědomím – svědkem pozorujícím veškeré události, k nimž ve vašem životě dochází. Většina z nás se naprosto ztotožňuje se svým rozumem a svým tělem. Ignorujeme vědomí, které stojí za vším, co děláme. Když očistíme své tělo a rozum, začínáme náhle chápat, že stěžejní je vědomí. Začínáme se ztotožňovat s ním.''

http://www.pronaladu.cz/10-joginskych-zasad-pokojneho-rozumu/

Proč se nezamýšlet nad svými skutky ?

Zní to pro nás zcela nepřijatelně. Vždyť máme svědomí !

A přesto je to rada nad zlato !

Vždyť ten náš skutek, díky němuž k nám následně promlouvá naše svědomí, byl řízen naším rozumem !

A čím je náš rozum ?

Je něčím jako náš vlastní nos. Většinou jsme ho zdědili po rodičích, vždyť ti jej v nás utvářeli svou výchovou. Říká se tomu zodpovědnost.

Většina z nás ví, že byla jen malá šance změnit jej během svého života. A třebaže nejsme ve svém životě šťastní a třebaže se nám nelíbí, či máme své pochybnosti o svém chování ke svým dětem či přátelům, stále se držíme svých vyježděných kolejí. Tedy svého rozumu.

Pokud se tedy řídíme svým rozumem, jsme tak málo vinni, jako je vinen našimi skutky náš vlastní nos.

Zdravému dospělému člověku netřeba vysvětlovat, že není jen tímto tělem, které mu bylo dáno do vínku. Dospělá žena na rozdíl od dívky chápe, že její plešatý manžel je stejně zbožňování hodný, jako nekrásnější princ na bílém koni; a pokud se jeho fyzického vzhledu týká, zjišťuje, že je nedůležitý a nepředstavuje pro pocity její lásky téměř žádnou hodnotu.

Rozum a nos ? Směšné přirovnání. Ale je tomu tak !

V životě nevíme, jak se věci stanou, díky rozumu ale máme tu možnost poznat, jak se odehrály.

Tomu říkám škola života !

Kdysi jsem s povzdechem říkávala mladým lidem : 'Jedno chybné rozhodnutí v životě, a jsi nadosmrti jeho obětí !'

Prožívala jsem to tak ! Proto jsem měla potřebu je varovat.

S moudrostí přichází poznání, že každý den je nový začátek.

Jsi-li duševně zdráv (tvůj vnitřní stav je klidný), vždy máš možnost své chyby napravit. Bohužel, náš rozum-nos si s tím pravděpodobně neporadí. Zdá se, jako by dělal stále ty samé chyby. Zdá se, jako bychom se svými činy stále motali v tom samém kruhu nepochopení.

Učte se, vážený čtenáři ! Existují i jiné myšlenky, než jsou ty Vaše. Říkáme tomu 'osobní rozvoj'.

Kdysi mé sestře jeden z lékařů, když si stěžovala na svůj zdravotní stav, poradil, aby dělala přesně pravý opak toho, než co jí radí její rozum !

Úsměvné, že ?

Byla tak bezradná a v natolik špatné životní situaci, že ho poslechla. Za půl roku nebylo po 'sarkoidóze' ani vidu ani slechu.

Mám trochu problém s dalšími slovy v tomto pravidlu uvedenými. Jogín se zde domnívá, že to není rozum, ale vědomí, kdo ví, jak se věci v našem životě odehrály. Věřím-li tedy jogínské praxi, (a jeho ''pravidla'' jsou znamenitá) pak to znamená, že náš mozek je jen přijímačem informace. Je schopen naladit se na lidské pole vědomí stejně jako to dělají naše rádia, či televizní přijímače, když se ladí na určitou frekvenci. A to je velmi zajímavé zjištění.

Ráda bych se naladila na geniální lidi a stáhla si jejich vědění do svého života. Zatím se učím prostřednictvím internetových informací. A není to věru k zahození ! Ale doufám, že jednou se svým přijímačem-rozumem naladím svými frekvencemi na láskyplné, dávající a inteligentní pole vědomí, které ještě urychlí můj osobní rozvoj.

Přála bych si, abyste se také dnes nad tímto krátkým příspěvkem zamysleli, jak jsem to udělala právě teď já.

Autor: Jaroslava Švajcrová | úterý 18.8.2015 17:10 | karma článku: 4.57 | přečteno: 310x

Další články blogera

Jaroslava Švajcrová

Hojnost je tu pro každého.

Dokážu vám to, vážený čtenáři. Jak jsem potkala horníka na opeře? Dvanáct let pracoval na Ostravsko-Karvinském revíru se sbíječkou. Když byl mým známým pozván do opery, odmítl to slovy: Co bych tam dělal? Jsem skoro hluchý, nemám.

7.10.2016 v 15:16 | Karma článku: 9.60 | Přečteno: 312 | Diskuse

Jaroslava Švajcrová

Jak byla stvořena kočka.

Právě sleduji TV stanici Kino Svět. Před chvílí tu proběhl zajímavý rozhovor dvou mužů o čase a morfogenetickém poli - poli vědomí. To mi připomnělo esej, kterou jsem zveřejnila asi před půl rokem. Přečtěte si, jak vznikla v našem

20.9.2016 v 20:28 | Karma článku: 9.84 | Přečteno: 239 | Diskuse

Jaroslava Švajcrová

Na 'hromnice' o hodinu více.

Právě sleduji na Tv nova cinema vynikající americký film 'Na Hromnice o hodinu více'. Každý člověk má potenciál změnit své chování, když pochopí, že jen on sám dělá v životě rozhodnutí a je to nakonec on, kdo s nimi pak musí žít.

18.9.2016 v 11:36 | Karma článku: 10.55 | Přečteno: 305 | Diskuse

Jaroslava Švajcrová

Dělej i co chceš !

''Dělej si co chceš, za to nemůžeš, jseš, jaký jseš.'' Ale nechci s tebou mít nic společného, dodávám.

5.11.2015 v 7:14 | Karma článku: 5.36 | Přečteno: 460 | Diskuse

Další články z rubriky Společnost

Martin Faltýn

Čím je mi 21. srpen 1968

Mohla by to být typická školní úloha v tzv. Univerzitě třetího věku, kdyby to nebyla realita. Přesto, a možná právě proto, si člověk musel zažít v životě spoustu paradoxů, které život dal i vzal.

21.8.2017 v 12:07 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 4 |

Josef Prouza

Vize Česko 2040, tentokrát odporně politicky nekorektní

V poslední době se politici předhánějí v předkládání vizí budoucího vývoje ČR. Tak jsem i já roztrhal mlhy, vznášející se nad našimi světlými zítřky, a nahlédl do české kotliny roku 2040.

21.8.2017 v 12:02 | Karma článku: 0.00 | Přečteno: 33 | Diskuse

Jiří Turner

Šedesátej vosmej, vole!

„To se nám na den osvobození, udělalo pěkně, co?“ „Co?“ „Je přece 21. srpen, ne?“ „Co?“ „Rusové, tanky, okupace...“ Útržek rozhovoru mezi starším mužem a mladým prodavačem mě přesvědčil o tom, že 21. srpen 1968 je už asi středověk.

21.8.2017 v 11:40 | Karma článku: 9.22 | Přečteno: 152 | Diskuse

Karel Trčálek

Moje bezprostřední osobní vzpomínka na 21. srpen 1968

Ano, je dobře, že si srpen 1968 pořád dokola připomínáme. Proto se i já pŕidávám svou osobní vzpomínku na tu dramatickou noc a následné časné ráno

21.8.2017 v 11:04 | Karma článku: 8.80 | Přečteno: 262 | Diskuse

Zdeněk Majzlík

Konopí a rozhovor s policajtem.

Je to již víc jak šest let, co jsme naši dceru Martinu poprvé odvezli na dvouměsíční léčebný pobyt do Domova svatého Josefa v Žirči, jediného to ústavu starajícího se o pacienty postižené roztroušenou sklerózou v Česku.

21.8.2017 v 10:12 | Karma článku: 20.26 | Přečteno: 461 | Diskuse
Počet článků 92 Celková karma 0.00 Průměrná čtenost 635

Jsem stavební inženýrka. Po revoluci jsem krátce (2 školní roky) učila na Středním odborném učilišti stavebním odborné předměty. Na tento blog jsem se přihlásila, abych mohla napsat článek na téma vzdělávání mládeže. Právě jsem si totiž přečetla blog tomasvana na vašem webu a chtěla bych se k němu také vyjádřit veřejně.

Seznam rubrik

Oblíbené články

Oblíbené knihy

Napište mi

Vzkaz autorovi


Zbývá 1000 znaků.


Toto opatření slouží jako ochrana proti webovým robotům.
Při zapnutém javaskriptu se pole vyplní automaticky.


více


Najdete na iDNES.cz

mobilní verze
© 1999–2017 MAFRA, a. s., a dodavatelé Profimedia, Reuters, ČTK, AP. Jakékoliv užití obsahu včetně převzetí, šíření či dalšího zpřístupňování článků a fotografií je bez souhlasu MAFRA, a. s., zakázáno. Provozovatelem serveru iDNES.cz je MAFRA, a. s., se sídlem
Karla Engliše 519/11, 150 00 Praha 5, IČ: 45313351, zapsaná v obchodním rejstříku vedeném Městským soudem v Praze, oddíl B, vložka 1328. Vydavatelství MAFRA, a. s., je členem koncernu AGROFERT.